تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴
1

جدال شهربانو منصوریان ووشو کار با اداره مالیات تهران

واکنش شهربانو منصوریان به پرس وجوی اداره کل امور مالیاتی استان تهران، پاسخ این اداره را در پی داشت که اعلام کرد: از ایشان فقط توضیح خواستیم نه مالیات.ماجرا از آنجا شروع شد که مودیان متوسط اداره کل امور مالیاتی استان تهران در چهارچوب رسیدگی به پرونده مالیاتیبلاگرها و بر مبنای وضعیت حساب بانکی شهربانو منصوریان در تماس با این ورزشکار که در شبکه اجتماعی نیز فعال است از او خواستند که درباره وضعیتحساب خود توضیحاتی ارایه دهد.

این درخواست باعث عصبانیت این ووشوکار شد و با انتشار یک ویدئو در صفحه شخصی خودش گفت: آقا امروز یک خرده ناراحتم، یک خرده اعصابم خورده. دو سه بار از اداره مالیات تهران به من زنگ زدند که اگر نیایی پرونده‌ ات را می‌فرستیم دادگاه که حسابت را مسدود کنند. میگم واسه چی؟ می‌گه اسمت رد شده شده به عنوان بلاگر. من یک ورزشکار و قهرمان مملکتم ۱۰ بار پرچم جمهوری اسلامی رو در کشورهای دیگه بالا بردم. ۲۰ تا مدال جهانی و آسیایی دارم. خب تکلیف ما رو مشخص کنید. من بلاگرم؟ اگر بلاگرم بگویید من بلاگرم، اگر ورزشکارم … آخه کی اسم من رو به عنوان بلاگر رد کرده؟»

سازمان مالیاتی در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: اداره مودیان متوسط هنوز رقمی برای مالیات این بلاگر تعیین نکرده و فقط از او خواسته درباره منبع و محل واریزی هنگفتی به حساب خود توضیح دهد. این امکان وجود دارد که پرونده مالیاتی او در تجدیدنظر با اعتراض و توضیحات قانع‌کننده منصوریان با رای منع تعقیب مالیاتی مواجه شود.

هنوز مشخص نیست که وضعیت حساب بانکی شهربانو منصوریان چگونه بوده است اما بر اساس ماده ۱۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۴۰۱ افرادی که حداکثر درآمد سالیانه آنها ۲۰۰ میلیون تومان است باید ۱۵ درصد مالیات بپردازند. درآمد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان مشمول ۲۰ درصد و کسانی که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان درآمد دارند مشمول ۲۵ درصد مالیات هستند.