تاریخ: ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
1

فاطمه محمدبیگی: دولت چهاردهم لایحه تکریم مادری و همسری را به مجلس ارایه دهد

فاطمه محمدبیگی رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس خواستار آن شد که دولت چهاردهم “برای تکریم مادری و همسری و بیمه زنان خانه‌دار” به مجلس لایحه دهد.فاطمه محمدبیگی رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس خواستار آن شد که دولت چهاردهم “برای تکریم مادری و همسری و بیمه زنان خانه‌دار” به مجلس لایحه دهد.

وی همچنین از دولت جدید خواست که به موضوع “مسکن زنان سرپرست خانوار و پیگیری احقاق حقوق زنان مظلوم و کودکان” توجه نشان دهد.

فاطمه محمد بیگی در حالی این مطالبه را مطرح کرد که با گذشت ۱۳ سال، هنوز تکلیف لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوء رفتار در مجلس مشخص نشده است و از سال ۱۴۰۰ تاکنون و پس از یک دهه انتظار فقط کلیات این لایحه از سوی نمایندگان مجلس که اکثریت کرسی های آن در دست اصولگرایان است، تصویب شده است.

محمد بیگی در اردیبهشت ماه جاری نیز طی اظهاراتی مدعی شد که  “پشت پرده این قانون سند ۲۰۳۰ است”.

علاوه بر این لایحه حجاب و عفاف که از جمله مهمترین لوایح در حوزه زنان است که باوجود آنکه مجلس یازدهم ۶۲ ماده به آن اضافه کرد هنوز بلاتکلیف مانده است.

مشخص نیست هدف فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین و رییس فراکسیون زنان از این مطالبه گری جدید چیست اما به نظر می رسد این اظهارات لبیکی به نامزد اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری است که در مناظرات تاکید کرد که برای زنان در جامعه صرفا نقش مادری و همسری قایل است.