تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۴
3

درج نام مادر در کارت ملی شهریور ۹۹ مطرح شد فروردین ۱۴۰۳ رد شد!

درج نام مادر در کارت ملی در سال ۱۳۹۹ از سوی معصومه ابتکار معاون وقت امور زنان به وزیر کشور وقت ارایه شد و با گذشت  ۳ سال و نیم معاون امور زنان دولت سیزدهم اعلام کرد که این موضوع منتفی شده است.گرچه این طرح بیشتر از آنکه بتواند مشکلات زنان را کاهش دهد، جنبه نمادین داشت و برای آن کارزاری با ۴۸ هزار امضا نیز جمع شد اما بنظر می رسد هیات دولت برای تساوی حقوق مردان و زنان، مصوب کرده است که نام پدر نیز از کارت ملی حذف شود.

حال با گذشت نزدیک به چهار سال از این موضوع، انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه اعلام کرد که درج نام مادر در کارت ملی انجام نمی شود.

وی گفت: این مسئله تا یک مراحلی پیش رفت اما با توجه به اینکه مسئولان امر عنوان کردند قرار است در کارت‌های جدید صرفاً کدملی قید شود و نام پدر و مادر دیگر ثبت نمی‌شود، مسئله قید شدن نام مادران نیز موضوعیت خود را از دست داد.

معصومه ابتکار در واپسین روزهای حضور خود در دولت در این زمینه گفت: با وجود همکاری‌هایی که صورت گرفت، با مخالفت سازمان ثبت مواجه شدیم؛ بنابراین ابتدا باید آیین‌نامه درج نام مادر در کارت ملی در هیات وزیران تدوین شود و به تصویب برسد، سپس کارگروهی تشکیل شود تا شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های آن را نوشته و ابلاغ کند و …

اخبار مرتبط

۱۲ سال انتظار برای تصویب لایحه ارتقای امنیت زنان