تاریخ: ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۶
4

وزیر کشور: امر به معروف و نهی از منکر حجاب مجوز نمی خواهد

احمد وحیدی در اولین اظهار نظر رسانه ای پس از انتخابات مجلس یازدهم گفت: حجاب یک باید برای مؤمنین و یک الزام است، لذا امور به معروف و نهی از منکر درباره آن نیازی به مجوز ندارد.

به گزارش مهر وی در آئین تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر افزود: حجاب امری قانونی شرعی و اخلاقی است لذا برای حجاب نباید دچار انفعال شویم.

وزیر کشور افزود: همه باید حمایت کنند و قانون هم همین را می‌گوید که اگر کسی مانع امر به معروف و نهی از منکر شد جرم مرتکب شده است.

وی تاکید کرد: ما وظیفه داریم از شما حمایت کنیم و به همه شما بگوییم دچار انفعال و سردی نشوید. حجاب یک امر شرعی و زیرساختی است.

در آذر ماه گذشته و با حضور حجاب بان ها در مترو وزیر کشور وجود دستور در این زمینه را تکذیب کرده و آن را حرکت مردمی دانست.

پس از آن دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز تایید که این ستاد به برخی افراد آموزش‌های لازم را داده‌ است و آن‌ها این کار را “با هماهنگی سپاه، بسیج، فراجا، شهرداری، دادستانی و… در سطح شهر آغاز کرده‌اند”.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دستور الهی، شرعی و قانونی است. وقتی این‌گونه است، «صحبت درباره مجوز داشتن یا نداشتن» چه معنایی دارد.