تاریخ: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۹
1

ترکش دختر جیمی جامپ استقلال برای پرسپولیس

پس از دیدار دو تیم آلومینیوم اراک و استقلال که در آن یک دختر هوادار استقلال خود را به داخل زمین بازی رساند، هیات فوتبال استان مرکزی اعلام کرد دیدار این تیم مقابل پرسپولیس بدون تماشاگر زن برگزار می شود. بازی روز جمعه این دو تیم که با نتیجه مساوی ۴ -۴ به پایان رسید بدون حضور تماشاگر زن برگزار شد زیرا پس از حضور دختر جیمی جامپ در بازی استقلال، هیات فوتبال استان مرکزی حضور زنان را در این مسابقه ممنوع اعلام کرد.

 

ماجرای دختر جیمی جامپ استقلال چه بود؟

پس از پایان بازی این دو تیم در روز ۳۱ فروردین، یک دختر طرفدار استقلال به طور غیر قانونی وارد زمین فوتبال شد و پس از آنکه از سوی نیروهای پلیس حاضر در محل مورد تعقیب قرار گرفت با فرار به جلو به سمت دروازه بان استقلال دوید. حسین حسینی با در آغوش گرفتن او مانع از برخورد پلیس با وی شد.

این رویداد باعث شد که فدراسیون فوتبال، حسینی را به محرومیت از یک بازی و پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم کند. رایی که واکنش متفاوتی را برانگیخت.

 

محسن صادقی دبیر هیات فوتبال استان مرکزی بدون اینکه به موضوع دختر جیمی جامپ استقلال اشاره کند، گفت: شهر اراک از جمله شهرهایی بود که با مجوزهای سازمان لیگ درِ ورزشگاه‌ها را به روی بانوان باز کرد و تلاش شد با همکاری هیئت فوتبال، اداره کل ورزش و جوانان، فراجا، باشگاه آلومینیوم زمینه حضور امن و مطلوب بانوان را فراهم آوریم و جزو نخستین شهرهای کشور برای حضور بانوان علاقه‌مند به فوتبال بودیم، چراکه نگاه ما به این بود باید بانوان نیز با ایجاد بسترهای مناسب از نزدیک از تماشای بازی‌ها لذت ببرند.

وی افزود: سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای اعلام کرد به دلیل مشکلات ساختاری و نبود دستورالعمل مشخص در کنترل مبادی ورودی استادیوم که منجر به عدم تأمین و به‌کارگیری استاندارد در رویه مهمان‌پذیری بانوان می شود و نیز نظر به عدم رفع کامل نواقص در زیرساخت ورزشگاه و عدم تأمین ایمنی بانوان، این ورزشگاه تا رفع نواقص و بهبود موارد خواسته شده فاقد شرایط پذیرش بانوان است.