تاریخ: ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲
2

قهرمانان فوتسال زنان به دنبال کار در اسنپ هستند

پریسا امامی سرمربی تیم فوتسال زنان پالایش نفت آبادان که در بهمن ماه عنوان قهرمان سوپر لیگ این رشته را به دست آورد، می گوید: فوتسال در حال محو شدن از نگاه مسئولان است.وی در گفتگو با ایسنا با اشاره به مواردی مانند نبود تورنمنت های آسیایی و نیز بی رغبتی استانسرها برای حمایت از فوتسال زنان افزود: همین موضوع باعث پسرفت فوتسال ایران نیز شده است، زیرا یک بازیکن وقتی بداند هیچ تورنمنتی وجود ندارد و اسپاسنری هم نیست، قطعاً به سمت رشته فوتبال می‌رود.

امامی در ادامه گفت: بازیکنان برای این که قراردادشان ۱۰ میلیون تومان بیشتر شود بسیار تلاش می کنند. امسال بازیکنانی داشتیم که واقعا شرایط زندگی شان سخت بود و من و سرپرست تیم نیز در بحث قراردادی و حمایت از آن ها بسیار تلاش کردیم اما لازم است که نگاه باشگاه ها به قرارداد با زنان بهتر شود.

وی با اشاره به کم بودن انگیزه های مالی در این رشته افزود: اگر دختران ما در فوتسال دیگر نتوانند به فعالیت در این رشته ادامه دهد باید خانه نشین شوند و این می تواند پایان غم انگیزی برای دختران فوتسالیستی باشد که نه شغل و نه بیمه دارند. حتی برخی شاگردانم به شوخی می گویند بعد از کنار گذاشتن فوتسال چون کار دیگری بلد نیستیم باید برویم اسنپ کار کنیم و این واقعا ناراحت کننده است.

امامی وجوداسپاسنر در افزایش انگیزه های بازیکنان تیم را با اهمیت توصیف کرد و گفت: اسپانسرهایی که حتی اجازه تماشای بازی های تیم هایشان را با حضور در سالن های فوتسال ندارند چگونه برای تیم هزینه کنند در حالی که این نوع نگاه برای رشته ای مثل بسکتبال زنان وجود ندارد.

امامی با ابراز تاسف در تفاوت در پرداخت ها و جذب اسپاسنر در دیگر رشته ها مانند فوتبال بانوان گفت: امسال بازیکنان زیادی به خاطر شرایط مالی بهتر و مسابقات بیشتر به سمت رشته فوتبال رفتند و حتی همین موضوع را در بین مربیان رشته فوتسال نیز شاهد بودیم.
وی در خاتمه یادآور شد: تیم ملی فوتسال زنان ایران قهرمان دو دوره مسابقات آسیایی است و باید فدراسیون با این رشته به صورت دیگر برخورد کند اما می‌بینیم که قرارداد بازیکنان فوتسال در باشگاه‌ها نسبت به بسکتبال و والیبال زنان خیلی کمتر است. واقعاً قراردادها راضی کننده نیست و حتی در همین باشگاه پالایش نفت آبادان قرارداد دختران فوتبالیست نسبت به دختران بسکتبالیست باشگاه متفاوت و کمتر است.