تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
4

زنان نیازمند اسکان اضطراری با ۱۳۷ تماس بگیرند

فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ تهران در نشستی خبری اعلام کرد: زنانی که در شهر تهران به دلیل برخی مشکلات و شرایط بحرانی نیازمند اسکان اضطراری هستند با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.وی افزود: در حال حاضر یک مددسرای بانوان با ظرفیت ۱۲۰ نفر در شهرداری منطقه ۸  به اسکان اضطراری بانوان بی سرپناه و دچار بحران اختصاص یافته است.

فاطمه تنهایی در ادامه گفت: زنانی که در خانواده دچار مشکل شده و نیازمند اسکان اضطراری هستند به شرط آنکه دارای بیماریهایی مانند ایدز یا اعتیاد نباشند و همچنین «خانم ویژه» نباشند، در این مددسرا پذیرش و اسکان می شوند.

وی در توضیح گفت: ممکن است زنی پس از دعوا خانوادگی توسط شوهرش از خانه بیرون انداخته شود و هنگام شب جایی برای رفتن نداشته باشد و یا خانمی در ترمینال مانده و امکان اسکان نداشته باشد این افراد در صورت تماس با تلفن ۱۳۷ شهرداری تهران برای اسکان راهنمایی می شند.

شهردار منقه ۸ در ادامه گفت: هنگام ورود این افراد به آنها مشاوره داده می شود و در صورتی که بیمار و خانم ویژه نباشند و نیاز به خدمات اسکان داشته باشند، پذیرش می شوند.

اصطلاح خانم ویژه عبارتی است که در شهرداری تهران و بهزیستی برای نام بردن از کارگران جنسی استفاده می شود.

ساختمان ۴ طبقه مددسرای مورد بحث یکی از چهار مددسرا ویژه بانوان بی سر پناه در شهر تهران است که اخیرا بازسازی شده و دارای امکاناتی مانند اتاق استراحت و مادر و کودک، لباسشویی و اتاق معاینه است.