تاریخ: ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۲

طرز تهیه امیدواری منتشر شد/ باید شعله ای کوچک در قلبمان روشن نگهداریم

کتاب طرز تهیه امیدواری نوشته فیونا والپی با ترجمه فریبا بردبار منتشر شد.کتاب طرز تهیه امیدواری نوشته فیونا والپی با ترجمه فریبا بردبار منتشر شد.

این کتاب درباره زنان قدرتمندی است که براثر حوادث روزگار در هم نمی شکنند و راه خود را از بین سختی های روزگار پیدا می کنند.

در بخشی از این کتاب آمده است: در تاریک‌ترین روزهای اواسط زمستان غم‌افزا باید هرکاری از دستمان برمی‌آید برای حفظ  ایمانمان انجام بدهیم، جسم و روحمان را تغذیه کنیم و شعله‌ای (ولو بسیار کوچک با باریک) را در ژرفای قلب‌هایمان روشن نگه داریم.

شمع و چراغ‌های تزیینی روشن کنیم و با نوید تولدی دوباره ظلمتی را به عقب برانیم که ما را تهدید می‌کند؛ اگر بتوانیم به اندازه کافی دوام بیاوریم بهار باز می‌گردد و با وعده‌ای محبت‌آمیز، در آفتاب گشورده می‌شود.»

فیونا والپی نویسنده معروف انگلیسی است که ‌با کتاب دریای خاطرات در ایران شناخته شد، در داستان­‌هایش بیشتر به زنان قدرتمندی که در برابر مشکلات زندگی می ایستند می پردازد.

طرز تهیه امیدواری درباره زنی فرانسوی به نام «اِوی» است که برای فرار از زندگی مشترکش که در حال متلاشی شدن است، کنار آمدن با غم مرگ نوزادش، فراموش کردن خاطراتش از لندن و به ویژه برای دور شدن از کریسمس به فرانسه می­ گریزد تا ایام کریسمس را به دور از جشن و هیاهو، در خانه ییلاقی دوست صمیمی­‌اش در یک روستا سپری کند.

صداها، مناظر، حال و هوای جنوب فرانسه و دوستان جدیدش به او کمک می‌­کنند بر غم و غصه‌­هایش فائق آید، راهی برای امیدواری بیابد و زندگی را از سر بگیرد.

فیونا والپی در این اثر  با تأکید بر حفظ روابط با خانواده و دوستان، می­‌کوشد راهی برای امید به زندگی را به خواننده نشان بدهد. او با توصیف آب و هوای زمستانی، مناظر، فرهنگ و غذاهای جنوب فرانسه تصویری زیبا را در ذهن خواننده ترسیم می­ کند.

این کتاب در ۲۴۰ صفحه با شمارگان ۶۶۰ نسخه و قیمت ۲۱۰ هزار تومان از سوی انتشارات ققنوس راهی بازار کتاب شده است

برچسب های :