تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۱
1

پور محمدی: نمی توانم یک وزیر زن به کابینه ام بیاورم

مصطفی پور محمدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ در بخشی از میزگرد فرهنگی که به موضوع زنان اختصاص داشت گفت: می‌توانم به سرعت در کابینه‌ام یک وزیر زن بیاورم، باید در آن رشته کار کرده باشند، نمی‌خواهم وزیر زن مورد انتقاد قرار بگیرد، حاشیه برایش درست شود و تحت فشار روحی باشد؛ وزیر زن باید شایستگی لازم را داشته باشد و ما هم به این امر کمک می‌کنیم.مصطفی پور محمدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ در بخشی از میزگرد فرهنگی که به موضوع زنان اختصاص داشت گفت: می‌توانم به سرعت در کابینه‌ام یک وزیر زن بیاورم، باید در آن رشته کار کرده باشند، نمی‌خواهم وزیر زن مورد انتقاد قرار بگیرد، حاشیه برایش درست شود و تحت فشار روحی باشد؛ وزیر زن باید شایستگی لازم را داشته باشد و ما هم به این امر کمک می‌کنیم.

وی در عین حال گفت: از بسیاری جهات حضور زنان به نظم و سلامت محیط بسیار کمک کرده است و این تجربه مثبت را در شوراهای شهر و روستا تجربه کردیم. اگر زنان در موقعیت‌های مدیریتی قرار بگیرند، حتماً توفیقات زیادی خواهند داشت، اما در این زمینه آموزش لازم را ارائه ندادیم.
مصطفی پورمحمدی در ادامه گفت: باید موضوع زنان در کشور را جدی‌تر بگیریم، زنان قابلیت بسیاری در کشور دارند، خودشان حافظ شخصیت خودشان هستند.

وی افزود: اگر نگاه هوشمندانه استفاده از ظرفیت و اعتماد برقرار شود، زنان جایگاه واقعی خود را پیدا خواهند کرد؛ فرهنگ و هنر در کشور را جدی‌تر بگیریم. فهم صحیح جامعه این است که به مقوله فرهنگ و هنر توجه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره گشت ارشاد گفت: کف خیابان جای احترام و انضباط است، نه جای بگیر و ببند؛ جای رشد، کنترل و مدیریت فرهنگ کف خیابان نیست.

مصطفی پور محمدی افزود: اگر اجازه دادیم مقوله‌های اجتماعی در بسترهای آن بدون توجه، بدون مدیریت، بدون آموزش لازم و بدون ساخت و ساز مناسب رها شود و سپس محل بروز و ظهور آن کف خیابان بیاید و و بعد بخواهیم آن را حل کنیم، ناموفق خواهیم بود؛ مدیر امنیتی باید حواسش به حوزه فرهنگ و اقتصاد باشد، زیرا می‌تواند گلوگاه‌های انحراف را زودتر از همه بفهمد و تذکر دهد.

به گفته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، باید موضوع زنان در کشور را جدی‌تر بگیریم، زنان قابلیت بسیاری در کشور دارند و خودشان حافظ شخصیت خودشان هستند.