تاریخ: ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲
1

موج عدالت خواهی به زنان مداح کشور رسید

در اولین اولین نشست روسای شورای زنان مداح و هیات‌های بانوان کشور، هیات رییسه این شورا انتخاب شدند. این شورا زیر نظر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی فعالیت می کند. در اولین نشست روسای شورای زنان مداح و هیات‌های بانوان کشور، هیات رییسه این شورا انتخاب شدند. این شورا زیر نظر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی فعالیت می کند.

فهیمه شریفی مسئول امور بانوان این سازمان با تاکید بر اینکه “سال‌ها بود که نظر بانوان در تصمیمات کلان لحاظ نمی‌شد”، گفت: این قشر (زنان مداح) تا پیش از این، یک نقش سایه گونه داشتند نه نیازها را می‌دانستند و نه می‌توانسنتد قضاوتی داشته باشند.

به گفته وی زنان مداح گاهی اوقات اشعار و نوحه‌هایی را در مجالس می‌خوانند که دختر نوجوان و جوان ما شاید خیلی نتواند با آن ارتباط برقرار کند، بر همین اساس باید آسیب‌شناسی صورت می‌گرفت.

در اولین نشست روسای شورای زنان مداح و هیات‌های بانوان کشور، خانم ها رحیمیان از استان البرز به عنوان رئیس، خانم رفیعی از استان یزد به عنوان نایب رییس و خانم فردی از سمنان به عنوان دبیر این شورا انتخاب شدند.

شورای مداحان و هیأت‌های بانوان، مجمعی غیرانتفاعی و غیردولتی، داوطلبانه، بدون وابستگی و فعالیت در احزاب یا جناح‌های سیاسی و متشکل از منتخب مسئولان هیأت و مداحان بانوان است که با مأموریت سازماندهی و ساماندهی هیأ‌ت‌ها، روضه‌های خانگی و جامعه ستایشگری بانوان کشور تأسیس می‌شود.