خبربانو - ملاک تعلق گرفتن فرزند به مادر ایرانی چیست؟

خبربانو - جستجوگر ویژه اخبار زنان و خانواده

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
کد خبر: ۲۸۴۳۷۹
امید هاشمی عضو شورای فقهی و حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری می گوید: گواهی معتبر از بیمارستان محل تولد فرزند یا اگر موجود نبود، مرجع قضایی، ملاک تعلق فرزند به مادر ایرانی است.

ملاک تعلق گرفتن فرزند به مادر ایرانی چیست؟

به گزارش خبربانو، وی درباره اینکه برای تعلق گرفتن فرزند به مادر ایرانی چه ملاکی مدنظر است؟ گفت: مطابق ماده ۵ آئین‌نامه قانون مذکور، گواهی معتبری که از بیمارستان محل تولد فرزند وجود دارد یا داشتن گواهی از هر یک از مراکز بهداشتی و درمانی که فرزند در آنجا متولد شده باشد تا از آن طریق بتوان فرزند را به مادر اطلاق داد، یکی از ملاک‌های تعلق گرفتن فرزند به مادر ایرانی است، اما اگر هیچ یک از این گواهی‌ها موجود نبود، مرجع قضایی، ملاک تعلق فرزند به مادر ایرانی است.


هاشمی در پاسخ به این سوال که ملاک تعلق فرزند (به مادر ایرانی) حاصل از ازدواج مادر ایرانی با مرد خارجی که فرزندشان در خارج از ایران به دنیا آمده، چیست؟ توضیح داد: در این راستا باز هم ملاک تبصره ماده ۵ قانون است که برای این افراد ملاک، ثبت رسمی ازدواج پدر و مادرشان مطابق مقررات کشور محل تنظیم سند و رعایت قوانین و مقررات احوال شخصی ایرانیان است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
سلام استانداری مازندران آخر تیر اومد هنوز ما رو رد میکنه لطفابگید چکار کنیم؟ کی؟..... ممنون