تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸
1

چرا غرب به کشتار زنان فلسطین توجه ندارد!

پاسخ جلیلی به سوالی درباره حجاب و پلمپ به دلیل حجاب

سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ در گفتگوی تلویزیونی درباره برنامه فرهنگی خود در پاسخ به سوالی درباره حجاب و پلمپ به دلیل حجاب گفت:  چرا برخی مقامات کشورهای اروپایی نسبت به کشتار زنان در فلسطین توجهی ندارند ولی برای یک خانم در ایران اشک تمساح می‌ریزند؟سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ در گفتگوی تلویزیونی درباره برنامه فرهنگی خود در پاسخ به سوالی درباره حجاب و پلمپ به دلیل حجاب گفت:  چرا برخی مقامات کشورهای اروپایی نسبت به کشتار زنان در فلسطین توجهی ندارند ولی برای یک خانم در ایران اشک تمساح می‌ریزند؟

وی در ادامه گفت:  زن در فرهنگ ایرانی اسلامی نقش پرشکوهی ایفا کرده است. گفته می شود  غرب در مساله زن و خانواده به بن بست رسیده است. حجاب و زن نقطه قوت ما است و باید تمدن خود را در این زمینه به رخ جهان بکشیم.

سعید جلیلی همچنین در بیان دیدگاه های فرهنگی خود درباره زنان و حجاب افزود:  در انگلیس زنان در ۱۹۲۰ حق رای به دست آورند و در برخی کشورها در ۱۹۵۰ حق رای به دست آوردند ولی در تاریخ اسلام داریم که زنان با پیامبر بیعت کرده‌اند. ما باید بررسی کنیم ۱۳۰ دستگاه فرهنگی چگونه عمل کرده‌اند و چه اثرگذاری داشته اند؟

وی در نهایت در پاسخ به سوال کارشناس برنامه که با این پرسش که “اگر در دولت شما خانم بی حجاب در رستوران باشد و رستوران تعطیل شود و مردم با هم درگیر شوند یا در تاکسی اینترنتی و ماشین خانمی بی حجاب باشد و ماشین آن فرد به پارکینگ برود چه تدبیری دارید؟” گفت: اگر عمق راهبردی را درک نکنیم، مسائل فرهنگی را درک نمی کنیم. موضوع زن یک موضوع اصلی است. ما زن خانه دار و پزشک و روستایی  و سرپرست خانواده داریم که دولت باید برای همه آنها برنامه داشته باشد. هر چیزی در کشور چه حجاب چه سایر مسائل دیگر قانون دارد و قانون نباید سلیقگی باشد و قانون فصل‌الخطاب است.