تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۴
1

مولاوردی خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری

نظر خود را درباره حجاب و گشت ارشاد بیان کنید

شهیندخت مولاوردی که معاونت زنان ریاست جمهوری را در کارنامه خود دارد طی مقاله در روزنامه اعتماد از نامزدهای انتخابات خواست که نظر خود را درباره حجاب و گشت ارشاد به صراحت بیان کنند.شهیندخت مولاوردی که معاونت زنان ریاست جمهوری را در کارنامه خود دارد طی مقاله در روزنامه اعتماد از نامزدهای انتخابات خواست که نظر خود را درباره حجاب و گشت ارشاد به صراحت بیان کنند.

وی با اشاره به برخی مشکلات مهم در حوزه زنان مانند معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر و زنانه شدن سالمندی گفت: نامردها باید به این سوال پاسخ دهند که آیا این مسایل نیز برایشان دارای اهمیت است یا اینکه مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است.

به اعتقاد وی، در شرایطی قرار داریم که برای جامعه و افکار عمومی تفاوت بین رویکردها، گفتمان‌ها و نگاه‌ها و سیاست‌ها باید روشن شود. مردم باید بدانند در صورت پیروزی هر کدام از این نامزدها چه شرایطی در بخش‌های مختلف از جمله حوزه زنان ایجاد می‌شود؟ جامعه باید به این تفاوت‌ها توجه کند؛ زیرا ما یک تجربه زیسته در دهه‌های اخیر داریم.

شهیندخت مولاوردی که تحصیلات حقوق دارد در ادامه نوشت: در این وضعیت به دلیل اهمیت موضوع و جایگاهی که مسائل زنان در جامعه دارد، انتظار این است که حتما موضوع یکی از مناظره‌های انتخاباتی به بحث زنان و جوانان تخصیص پیدا کند. مردم باید بدانند کدام کاندیدا واقع‌گرایانه با برنامه سنجش‌پذیر و با اهداف کمی و کیفی حضور پیدا کرده و کدام نامزدها تنها موضوعات کلی و کلان را بدون برنامه و شاخص‌ها ارائه می‌کنند؟

شناسایی این رویکردها کمک زیادی می‌کند تا مردم بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند. یا در بحث تامین امنیت زنان، نگاه‌های نامزدها باید مشخص شود. لایحه‌هایی که این روزها در مجلس خاک می‌خورند باید تعیین تکلیف شوند. نامزدها همچنین باید درخصوص فیلترینگ فضای مجازی صحبت کنند و اثرات این محدودسازی در فعالیت‌های مجازی و اقتصادی زنان را تشریح کنند.

انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل دولت چهاردهم در هشتم تیر ماه برگزار می شود و در حال حاضر نامزدهای ریاست جمهوری در حال اجرای برنامه های تبلیغاتی خود هستند.

 

برچسب های :