تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳
1

موتورسواری زنان مساله دولت نیست

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی از گفتگوی تلویزیونی شامگاه ۲۴ بهمن گفت: موضوع موتورسواری خانم‌ها اصلاً مسئله دولت نیست.وی افزود: در یکی از جلسات هیات دولت موضوع بیمه موتورسواران مطرح شد از طرفی دیگر درخواست‌هایی از برخی خانم‌ها رسیده بود که پیک موتوری بودند و خواهان بیمه بودند. این موضوع مطرح شد و گفتند چون موتورسواری بانوان منع قانونی دارد، امکان بیمه شدن هم در این مورد نیست.

این اظهارات در حالی بیان می شود که در دی ماه و در حاشیه یکی از نشست های هیات دولت، انسیه خزعلی در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: در مورد صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان در حال پیگیری هستیم. این موضوع از دو جنبه بیمه زنان پیک موتوری و اینکه صدماتی متوجه آنها نباشد، در حال بررسی است.

این در حالی است که وی در تازه ترین گفتگوی خود که در برنامه زنده تلویزیونی صورت گرفت گفت که این اظهارات در پایخ به سوال یک خبرنگار بوده است و پاسخ داده است: موضوع موتورسواری بانوان منع قانونی دارد و برای رفع شدن نیاز است از طریق لایحه یا طرح در مجلس این کار انجام شود.

معاون رئیس جمهور در عین حال افزود: موضوع موتورسواری خانم‌ها اصلاً مسئله دولت نیست، این موضوع در حد طرح و لایحه وارد نشده و دولت هم در این باره اقدامی نکرده است. این موضوع اصلاً مسئله دولت نیست بلکه تنها سؤال خبرنگار بود که پاسخ داده شد. درباره شغل پیک موتوری نیز معتقد نیستیم که روش خوبی برای معیشت خانم‌هاست.

خزعلی تصریح کرد: ما برخی مشاغل را برای خانم‌ها نمی‌پسندیم، به دلیل اینکه برای آنها ایجاد آسیب می‌کند.

زنان در ایران در حال حاضر نمی توانند گواینمه موتور سواری بگیرند چون ذیل بند ۲۰ این قانون راهنمایی و رانندگی تبصره ای جنسیتی وجود دارد که می گوید: صدور گواهینامه رانندگی موتور سیکلت برای مردان، بر عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است.

برچسب های :