تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۴
2

محمدباقر قالیباف: در دولت من زنان در پست های کلیدی خواهند بود

محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گفت: در دولت چهاردهم خواهید دید که زنان در پستهای کلیدی مدیریت خواهند داشت و نشان خواهند داد که فرهنگ کار چگونه است. در بسیاری از جاها من دیدم که زنان شایسته‌تر از مردان مدیریت کردند و این حق زنان است که در پستهای مدیریتی باشند.محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گفت: در دولت چهاردهم خواهید دید که زنان در پستهای کلیدی مدیریت خواهند داشت و نشان خواهند داد که فرهنگ کار چگونه است. در بسیاری از جاها من دیدم که زنان شایسته‌تر از مردان مدیریت کردند و این حق زنان است که در پستهای مدیریتی باشند.

وی که در چهارچوب حمایت خودش از مدیریت زنان سخن می گفت افزود: زنان در نیروی انتظامی برای اولین بار بعد از پیروزی جمهوری اسلامی در سلسله مراتب نظامی و انتظامی و فرماندهی درجه گرفتند و رشد کردند و امروز بخشی از پلیس ما هستند.

وی همچنین وعده داد که در مجلس به لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار رسیدگی می‌کنیم و در دولت چهاردهم این موضوع مورد توجه قرار خواهد گرفت.

محمدباقر قالیباف به موضوع لایحه حجاب و عفاف که در مجلس یازدهم و دوازدهم تحت ریاست وی در جریان است و برای زنان جریمه های مالی و محرومیت های اجتماعی در صورت رعایت نکردن حجاب مورد نظر این لایحه را در نظر گرفته است اشاره ای نکرد.