تاریخ: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰:۲۳
34

مجموعه نامه های فریدا کالو به مادرش منتشر شد

نامه های فریدا کالو نقاش مشهور مکزیکی به مادرش در کتابی با عنوان «همیشه با منی: نامه‌هایی به مادرم» از سوی نشر پارسه منتشر شد.این نامه ها که ۹ سال از زندگی فریدا کالو را نشان می دهد به موضوع دو تصادف در زندگی وی می پردازد. اولین آن تصادف خودرویی بود که وی در آن قرار داشت و دیگری آشنایی او با همسرش بود که از آن با نام تصادف یاد می کند.

بعد از تصادف فریدا، وقفه‌ای در نامه‌نگاری‌های او می‌افتد و بعد از این وقفه، باز نامه‌نوشتن‌های او به مادرش از سر گرفته می‌شود. بسیاری از نامه‌های کتاب «همیشه با منی» مربوط به دوره‌ای هستند که فریدا با دیگو همسرش ریورا به آمریکا رفته و در آن‌جا زندگی می‌کرده است. وضعیت سلامتی فریدا بعد از تصادفی که کرده بود و مراحل درمان آسیب‌دیدگی‌های شدید ناشی از این تصادف، آن ‌چه او از آمریکا دیده و دریافته و احساس کرده است، فقر، اختلاف طبقاتی در امریکا و زندگی دشوار مکزیکی‌ها در آن کشور، ترسناکی زنان لس‌آنجلس و نگرانی برای وضع مالی بحرانی خانواده‌ و تلاش برای رساندن کمک مالی به آن‌ها از جمله موضوعاتی هستند که فریدا در نامه‌های کتاب «همیشه با منی» از آن‌ها با مادرش سخن گفته است.

فریدا در نامه‌های کتاب «همیشه با منی» از مادرش می‌خواهد که احوال خود و دیگر اعضای خانواده‌اش را با جزییات برایش بنویسد و از پدرش هم بخواهد که یادش بماند برای او نامه بنویسد. در کتاب «همیشه با منی» با فریدایی مواجهیم که سخت به خانواده و همه آن‌چه مربوط به خانواده و خانه پدری‌اش می‌شود دلبسته است و به همه آن‌ها عشق می‌ورزد و دوست دارد از جزییات احوال خانواده‌اش باخبر باشد. با خواندن کتاب «همیشه با منی» وجوهی از دنیای درونی فریدا کالو و دوره‌ای از زندگی او را بهتر خواهیم شناخت و با دنیای نقاشی‌هایش ارتباطی نزدیک‌تر برقرار خواهیم کرد.

فریدا کالو از مشهورترین نقاشان زن معاصر است که خودنگاره های معروفی را ترسیم کرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید