تاریخ: ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰
1

اظهار نظر نامزدهای ریاست جمهوری درباره زنان

مناظره سوم با موضوع سبک زندگی در روز جمعه اول تیر ماه آغاز شد و از همان آغاز موضوع زنان در صدر توجه قرار گرفت.   پورمحمدی: ما هنوز زنان را باور نکردیم، بعد می خواهیم آنها ما را باور و قبول کنند. قالیباف: اگر ایران قوی می خواهیم به خانواده قوی احتیاج داریم؛ اگر […]

مناظره سوم با موضوع سبک زندگی در روز جمعه اول تیر ماه آغاز شد و از همان آغاز موضوع زنان در صدر توجه قرار گرفت.

 

پورمحمدی: ما هنوز زنان را باور نکردیم، بعد می خواهیم آنها ما را باور و قبول کنند.

قالیباف: اگر ایران قوی می خواهیم به خانواده قوی احتیاج داریم؛ اگر خانواده عنصر و سلول اصلی جامعه ما است زن محور این حرکت در خانواده است. نگاه برابر جنسیتی را قبول نداریم اما عدالت جنسیتی در اولویت کار ما است. امروز در خانواده زن به عنوان مادر، همسر و تربیت کننده فرزندان و مادرخرج در خانه است؛ زنان  جبران همه کاستی ها و بی‌تدبیری، اشکال و مشکلات اقتصادی از سطح ملی تا خانواده را انجام می‌دهد.

پزشکیان:اینگونه که ما می‌گوییم باید وضع خیلی خوب می‌شد، اما نمی دانم چگونه شد که اوضاع زن و دختر در جامعه به این شکل درآمد. لایحه تامین امنیت زنان و جلوگیری از خشونت علیخ زنان را در مجلس مسکوت گذاشتند. در خیابان برخورد می کنیم و وقتی هم اعتراض می کنیم برای مان پرونده سازی می کنند.

 

جلیلی: چرا موقعیت زن و نقش آفرینی زن سانسور می شود مادران شهدا، همسران شهدا هر کدام موفقیت های بزرگ را رقم زدند زنان دانشمند که در عرصه های علمی کار می کنند. داریم یک مدلی را در جهان در حوزه زن عرض می کنیم که باعث شده جهان متحیر بماند! دشمن روی موضوع زن تمرکز کرده زیرا نقطه قوتی بوده و باعث شده روی این حوزه تمرکز کنند.

 

قاضی زاده هاشمی: زن مساله نیست زن فرصت و پیشران و روش حل مساله است ظلم تارخی به بانوان ما شده برخی متحجرانه برخی جنسیت زده و
فرصت مناسب برای رشدشان فراهم کنیم.

 

زاکانی: در حریم خصوصی طبق بیانات امام در حریم خصوصی کسی نباید ورود کند. در حوزه اجتماع هم موضوع حریم عمومی است که در آن قانون حاکم است. ناظر به موضوع حجاب هم شرعی است و هم قانونی است اما نوع مواجه با بی حجابان جز با احترام میسر نیست.